نقشه ی ساخت ماشین جوجه کشی

یک ماشین جوجه کشی ایده آل به دستگاهی گفته میشود که درصد بالایی (حدود ۹۰%) از تخم های نطفه دار خوابانده شده در دستگاه را به جوجه تبدیل کند. برای ساخت این ماشین جوجه کشی باید تمام شرایطی که یک مرغ مادر کرچ برای تخم هایش به طور غریزی فراهم میکند را بصورت مصنوعی به بهترین شکل ممکن شبیه سازی کرد. یک پرنده ی مادر بطور غریزی دمای مطلوب، رطوبت، چرخش و تهویه را برای تخم ها و جنین ها فراهم می کند پس در طراحی یک دستگاه جوجه کشی باید بیشترین شباهت یا به عبارتی شرایطی برابر با شرایط طبیعی برای تخم ها فراهم کرد.

ماشینهای جوجه کشی به سه دسته ی کلی از نظر کارایی به شرح ذیل تقسیم بندی میشود:

» دستگاههای جوجه کشی ساده

»» در این دستگاهها همانطور که از نامشان پیداست همه عناصر به ساده ترین شکل ممکن طراحی و ساخته شده است دقیقا” مشابه مبحث ساخت ماشین جوجه کشی در کتاب حرفه و فن کلاس اول راهنمایی که از لامپ برای تامین حرارت، از ظرف آب برای تامین رطوبت و چرخش تخمها بصورت دستی ۳ بار در روز، از یک جعبه ی مقوایی برای محفظه ی جوجه کشی استفاده شده و برای کنترل دما دریچه هایی بر روی جعبه تعبیه شده است.

» دستگاه جوجه کشی نیمه اتومات

»» در این دستگاهها برخی عناصر بکار گرفته شده که بصورت خودکار انجام وظیفه میکند، مثل ترموستات و موتور گیربکس که بصورت خودکار کنترل دما و چرخش را به عهده دارد.

» دستگاههای اتومات

در این نوع دستگاهها، کلیه ی فاکتورهای مورد نیاز جوجه کشی بطور کاملا” اتومات فراهم و کنترل میشود که کار با این دستگاهها برای کاربر آسانتر بوده و نتیجه بهتر و راندمان بلایی حاصل خواهد شد.

در این مقاله دستورالعمل و نقشه ی ساخت ماشین جوجه کشی اتومات را با استفاده از قطعات عرضه شده در فروشگاه سایت به ساده ترین شکل ممکن شرح میدهیم:

طراحی سیستم تامین و کنترل دما با استفاده از هیتر و ترموستات دیجیتال (samwon)

 دمای مطلوب جوجه کشی تخم اکثر پرندگان ۳۷٫۵ درجه سانتی گراد می باشد و دمای مناسب جوجه کشی برخی دیگر پرندگان در همین محدوده با اندکی اختلاف حدود ۰٫۲ درجه (جدول شرایط مطلوب انکویاسیون و هچ)می باشد. بهترین سیستم تامین حرارت باید به نحوی باشد که در عین تامین کامل گرمای محفظه ی جوجه کشی تمام دمای مورد نیاز را به صورت یکنواخت در تمام محفظه توزیع کند و دما را با کمک ترموستات در نزدیکترین حد به این دما کنترل کند که ترموستات ارائه شده دمای محفظه را با حداکثر ۰٫۱ درجه اختلاف تنظیم میکند. منبع حرارتی بایستی موجب اعمال شوک حرارتی به تخم و جنین ها نشود به همین منظور هیتر های عرضه شده در این سایت قابل تنظیم بوده و به کمک فن مناسب گرمای مطلوب و یکنواختی را فراهم میکند. همچنین برای تامین سیستم گرمایی می توان از یک المنت که به وسیله ی یک دیمر حرارت تولیدی آن قابل تنظیم است و یک یا چند عدد فن بسته به حجم محفظه جوجه کشی  استفاده نمود بدین صورت که یک عدد فن را بر روی یک صفحه عایق متصل میکنیم. اطراف فن با رعایت موارد ایمنی یک رشته المنت حرارتیتعبیه کرده و مجراهایی در زیر المنت به سمت محفظه ایجاد می کنیم و دو سر المنت را به خروجی دستگاه دیمر متصل میکنیم مجموعه ساخته شده را به رله ترموستات وصل کرده و در محفظه ی دستگاه نصب می کنیم بدین ترتیب بعد از وصل رله ترموستات ، هوا از محفظه توسط فن کشیده شده و هوا را از مجاورت النتهای حرارتی عبور داده و مجدد از مجراهای تعبیه شده وارد محفظه ی جوجه کشی می کند ، حال اگر حرارت وارد شده به محفظه خیلی زیاد بود بوسیله ی دیمر و بصورت دستی تنظیم شده و به دمای  مطلوب نزدیک می کنیم به این ترتیب و به سادگی شما یک سیستم ایده آل تامین و کنترل حرارت برای ماشین جوجه کشی تان طراحی کرده اید مجموعه فن_هیتر طراحی شده را در پایین، بالا یا دیواره های جانبی محفظه می توانید نصب کنید اما مکان توصیه شده ما بالای دستگاه جوجه کشی می باشد.

نقشه نصب هیتر به ترموستات سام وان (samwon)

برای مشاهده تصویر در اندازه ی بزرگتر بر روی آن کلیک کنید

 • مطابق شکل، فاز را به ترمینال شماره ی ۱۰ و نول را ترمینال شماره ی ۱۱ ترموستات نصب میکنیم.
 • از ترمینال شماره ی ۱۰ یک فاز گرفته و به ترمینالهای شماره ی ۸ (رله ی اصلی) و ۵ (رله pro) متصل میکنیم.
 • از ترمینال شماره ی ۹ یک سیم مطابق تصویر به یک کنتاکت هیتر اصلی وصل کرده و از کنتاکت دیگر هیتر اصلی به به نول وصل میکنیم.
 • از ترمینال شماره ی ۶ نیز یک سیم مستقیم به یکی از کنتاکتهای زنگ خطر نصب کرده و از کنتاکت دیگر نیز به نول متصل میکنیم
 • به ترمینالهای شماره ی ۱ و ۲ و ۳ نیز سنسور ترموستات دیجیتال وصل میشود.

تشریح نقشه:

 • با وصل فاز و نول ترموستات آماده ی کار میباشد.
 • ترموستات را مطابق دستورالعمل اینجا تنظیم کنید.
 • سنسور ترموستات را درون محفظه و برای نتیجه گیری بهتر در جای هم تراز با شانه ها نصب کنید.
 • با پایین آمدن دما از حد معین رله ی (out 1) عمل کرده و ترمینال ۸ به ۹ متصل شده و جریان به هیتر وارد میشود و با وجود اینکه کنتاکت دیگر هیتر به نول وصل شده و هیتر شروع به کار و گرمادهی خواهد کرد.
 • با رسیدن دما به حد معین شده رله ی (out 1) قطع شده و هیتر خاموش خواهد شد.
 • در این نوع ترموستات میتوان نقطه ای را به عنوان نقطه ی بحرانی تعین کرد و زمانیکه دما به هر دلیلی به نقطه بحرانی برسد رله ی (pro) استارت شده و اعلام خطر خواهد کرد

نقشه ی نصب و سیم کشی مولتی تایمر دیجیتال و اتصال به موتور گیربکس در ماشین جوجه کشی

موتور گیربکس ارائه شده ۲۲۰ ولت تک فاز بوده و قابلیت چپگرد راستگرد را داراست، این موتور دارای سه عدد ترمینال ورود (۱،۲،۳) میباشد که ترمینال وسط (شماره ی ۲) مشترک بوده و نول به آن متصل میشود حال با اتصال فاز به ورودی ۱ موتور گیربکس در یک جهت به حرکت در آمده و با اتصال فاز به ورودی شماره ۳ موتور در جهت عکس به گردش در خواهد آمد. حال با اتصال موتور گیربکس به مولتی تایمر که قابلیت چبگرد و راستگرد کردن موتور را در زمان های مشخص دارد شما یک سیستم چرخش کاملا اتومات در اختیار دارید. مولتی تایمر دیجیتال عرضه شده در فروشگاه سایت دارای دو رله ی خروجی بوده و کارایی فوق العاده دارد بطور مثال با انتخاب حالت (B3) در تنظیمات مولتی تایمر دیجیتال، با وصل رله ی (A) یک دقیقه موتور گیربکس به سمت چپ به گردش در آمده و با رسیدن شانه ها به حد دلخواه (۴۰ تا ۴۵ درجه نسبت به افق) بطور اتومات (بوسیله ی سنسور ۱) متوقف شده و وارد تایم استراحت (فاصله تا چرخش بعدی) شده و با سپری شدن این تایم و وصل رله ی (B) مولتی تایمر موتور در جهت عکس شروع به چرخش کرده و در زاویه ی (۴۰ تا ۴۵ درجه نسبت به افق) در سمت مقابل یا  ۹۰ درجه نسبت به حالت قبلی  شانه و تخم ها (توسط سنسور ۲) متوقف میشود و به همین منوال چرخش ادامه می یابد، بدین ترتیب شما با بکار گیری مولتی تایمر دیجیتال و موتور گیربکس عرضه شده در فروشگاه رویان گستر امکان طراحی یک سیستم چرخش کاملا” اتومات و کارا با ظرفیت حدود ۵۰۰ تخم مرغ برای ماشین جوجه کشی تان ساخته اید.

 تنظیم مولتی تایمر دیجیتال و نقشه ی اتصال آن به موتور گیربکس در ماشین جوجه کشی

برای دیدن اندازه ی واقعی بر روی تصویر کلیک کنید

 • مطابق شکل فاز و نول را به ورودیهای (pH) و (N) مولتی تایمر متصل میکنیم .
 • ازکنتاکت (PH) مولتی تایمر یک سیم به کلید استارت شماره ۱ وصل کرده و از کنتاکت دیگر کلید استارت شماره ی ۱ به کنتاکت (PH/START) وصل میکنیم .
 • تایمر در حالت پیش فرض توسط تکنسینهای رویان گستر در حالت (B3) یعنی بصورت (تایم استراحت-چپگرد-تایم استراحت-راستگرد) تنظیم شده است .
 • یک سیم از فاز به کنتاکت شماره ی ۱۵ (رله ی A) مولتی تایمر متصل کرده و از کنتاکت شماره ۱۸ به سوئیچ شماره ۱ وصل شده و از کنتاکت شماره ی … به ترمینال شماره ی ۱ موتور متصل میشود.
 • یک سیم دیگر از فاز به کنتاکت شماره ی ۲۵ (رله ی B) مولتی تایمر متصل کرده و از کنتاکت شماره ۲۸ به سوئیچ شماره ۲ وصل شده و از کنتاکت شماره ی … سوئیچ ۲ به ترمینال شماره ی ۳ موتورگیربکس  متصل میشود.

نحوه ی تنظیم مولتی تایمر دیجیتال

 • ابتدا برای تنظیم کلید شماره ی ۱ یا کلید استارت (PH/START) را بین کنتاکت(PH) و (PH/START) تعبیه کردید را در حالت (OFF) قرار دهید. کلید اینتر را بر روی مولتی تایمر فشار دهید، چراغ (RELAY-A) شروع به چشمک زدن میکند، با استفاده از شاسی های (+ و -) عدد را بر روی ۱ که نشان دهنده ی میزان وصل رله ی (A) بر حسب دقیقه میباشدتنظیم کنید .
 • مجدد کلید اینتر را بر روی مولتی تایمر فشار دهید، چراغ (RELAY-B) شروع به چشمک زدن میکند، با استفاده از شاسی های (+ و -) عدد را بر روی ۱ که نشان دهنده ی میزان وصل رله ی (B) بر حسب دقیقه میباشدتنظیم کنید .
 • با فشار مجدد کلید اینتر هر دو چراغ (RELAY-A) و(RELAY-B) شروع به چشمک زدن میکند که نشان دهنده ی تایم استراحت بین زمان کار ۲ رله (A) و (B) یا به عبارتی زمان استراحت بین ۲ چرخش موتور گیربکس و شانه ها بوده و با استفاده از شاسی های (+ و -) برای جوجه کشی تخم مرغ عدد ۶۰ را که بر حسب دقیقه میباشد ، انتخاب نمایید.
 • با فشار مجدد کلید اینتر تنظیمات ثبت شده و تایمر آماده به کار میشود .
 • با قرار دادن کلید ۱ یا (PH/START) در حالت (ON) تایمر بر اساس تنظیمات اعمال شده شروع به کار میکند.
تشریح مدار
 • با استارت کلید ۱ زمان استراحت (۶۰ دقیقه) شروع میشود
 • با اتمام زمان استراحت رله (a) استارت شده و کنتاکت ۱۵ به ۱۸ در مولتی تایمر وصل و جریان وارد سوئیچ ۱ میشود و از کنتاکت وصل سوئیچ ۱ به ترمینال ورودی شماره ی ۱ موتور گیربکس وارد میشود
 • جریان الکتریکی متصل شده به ترمینال (۱) و نول مشترک در ترمینال (۲) موتور گیربکس باعث چرخش شافت به یک طرف میشود
 • بعد از رسیدن شانه ها به حد تعیین شده سوئیچ (۱) عمل کرده و جریان را قطع و پیرو آن چرخش متوقف میشود و مجدد تایمر وارد تایم استراحت میشود.
 • بعد از اتمام تایم استراحت، رله ی (b) استارت کرده و کنتاکت ۲۵ به ۲۸ وصل شده و جریان بعد از عبور از سوئیچ ۲ به ترمینال (۳) موتور گیربکس وارد میشود در نتیجه فاز در کنتاکت (۳) و نول در کنتاکت (۲-مشترک) باعث چرخش شافت در جهت عکس شده و با رسیدن شانه ها به محل نصب سوئیچ ۲ این سوئیچ عمل کرده و مجدد چرخش متوقف شده و تایمر وارد تایم استراحت میشود، به همین ترتیب تا زمانیکه کلید ۱ وصل باشد عمل چرخش ادامه دارد.


طراحی سیستم رطوبت با استفاده از رطوبت ساز و رطوبت سنج دیجیتال (SAMWAN) عرضه شده در فروشگاه سایت

رطوبت سنج دیجیتال عرضه شده ساخت شرکت samwon کشور کره ی جنوبی (اصل) بوده که با بهره گیری از یک سنسور پیشرفته قابلیت اندازه گیری و کنترل رطوبت از یک تا ۹۹% را داراست بدین ترتیب که پس از نصب سنسور در محل مناسب و تنظیم رطوبت سنج، رطوبت سنج شروع بکار کرده و در صورت نیاز به رطوبت (رسیدن رطوبت به پایین تر از حد مجاز) رله ی دستگاه وصل شده و دستگاه رطوبت ساز متصل به رله را روشن میکند. رطوبت ساز عرضه شده در فروشگاه قابلیت تولید بخار سرد با استفاده از امواج آلتراسونیک را داراست که بعد ازاتصال به برق ظرف چند ثانیه ذرات آب شبیه مه در ظرف آب تولید شده و توسط جریان هوا در محفظه پخش شده و رطوبت را افزایش میدهد این عمل تا رسیدن رطوبت به حد تعیین شده ادامه داشته (معمولا چند ثانیه ) و سپس توسط رطوبت سنج  قطع می شود و به همین ترتیب ادامه پیدا میکند.

بدین ترتیب و به سادگی با بکار گیری رطوبت سنج و رطوبت ساز عرضه شده در سایت مطابق دستور، شما یک سیستم اتومات تامین رطوبت با دقت بالا در اختیار خواهید داشت. در حال حاضر و با در کنار هم قرار دادن سیستم های آموزش داده شده، شما یک ماشین جوجه کشی کاملا اتومات  با کارایی بالا و درصد جوجه درآوری حد اکثر در اختیار خواهید داشت.

نقشه ی نصب رطوبت سنج دیجیتال و رطوبت ساز در ماشین جوجه کشی

برای مشاهده تصویر بزرگتر بر روی آن کلیک کنید

راهنمای سیم کشی

 • مطابق شکل از ترمینال فاز (PH) مدار یک سیم به ترمینالهای شماره ی ۵ و ۱۱ رطوبت سنج متصل میکنیم.
 • از ترمینال شماره ی ۴ رطوبت سنج به یکی از کنتاکتهای رطوبت ساز وصل میکنیم.
 • از ترمینال نول (N) به ترمینال شماره ی ۱۲ رطوبت سنج و کنتاکت باقیمانده ی رطوبت سنج وصل میکنیم.
 • سنسور را بر اساس رنگ سیمها به ترمینالهای ۱-۲ ۳ رطوبت سنج دیجیتال متصل میکنیم.

تشریح مدار

 • با وصل جریان برق رطوبت سنج دیجیتال شروع به کار میکند، مطابق دستورالعمل اینجا اقدام به تنظیم دستگاه بر اساس نیاز میکنیم.
 • سنسور دستگاه را در جای مناسب داخل محفظه جوجه کشی نصب میکنیم (محل نصب نباید در معرض گردش هوای سریع یا رطوبت سنج یا منبع حرارتی دستگاه صورت بگیرد)
 • بعد از تنظیم هرگاه رطوبت از حد مجاز تعیین شده پایین تر بیاید رله ی دستگاه استارت کرده و ترمینال ۵ به ۴ در رطوبت سنج وصل میشود و جریان به دستگاه رطوبت ساز اعمال شده و در نتیجه با وجود نول در کنتاکت دیگر، دستگاه رطوبت سنج شروع به کار کرده و رطوبت را به محفظه تزریق میکند.
 • با رسیدن رطوبت به حد معین رله رطوبت سنج قطع کرده در نتیجه رطوبت ساز خاموش شده و تزریق رطوبت متوقف خواهد شد. 

 

حال شما با تهیه ی یک محفظه مناسب و بهره گیری از اقلام عرضه شده در فروشگاه سایت، مطابق نقشه های ارائه شده میتوانید اقدام به طراحی و ساخت ماشین جوجه کشی اتومات به ساده ترین شکل ممکن نمایید و در کلیه مراحل ساخت در صورت نیاز از مشاوره ی تکنسینهای سایت بهره مند شوید.

نکات کلیدی در ساخت ماشین جوجه کشی

 1. محل نصب سنسور ترموستات باید در محل مناسب و حتی الامکان هم تراز با تخمها نصب شود.
 2.  سنسور ترموستات نباید در نزدیک هیتر نصب شود.
 3. سنسور ترموستات نباید در نزدیک مجرای تهویه نصب شود.
 4. در نصب سنسورهای ۱ و ۲ در سیستم چرخش نهایت دقت بعمل آید و جهت چرخش موتور گیربکس در نصب سنسور های ۱ و ۲  حتما” در نظر گرفته شود در غیر اینصورت با توجه به قدرت موتور گیربکس و عدم قطع چرخش در زاویه ی تعیین شده، به سایر اجزای دستگاه صدمات جدی وارد خواهد شد.
 5. در خصوص نصب سنسور رطوبت سنج نیز باید مشابه سنسور ترموستات عمل شده و از نصب سنسور رطوبت در معرض جریان هوای شدید یا نزدیک منبع تولید رطوبت و حرارت خودداری شود.
 6. طراحی محفظه جوجه کشی و فاصله ی بین شانه ها باید به نحوی باشد که هوا به طور یکنواخت و بصورت ملایم در کل محفظه در جریان باشد. (بهتر است فاصله ی بین شانه ها بین ۸ تا ۱۰ سانتیمتر و فاصله ی شانه ها از دیواره های جانبی دستگاه بین ۵ تا ۱۰ سانتیمتر در نظر گرفته شود)
 7. حتما” با توجه به ظرفیت دستگاه نسبت به تعبیه ی مجرایی برای تهویه اقدام کنید.

منبع: واحد آموزش و تحقیقات رویان گستر

 استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است

بازدید 36,808 | ۶۹ نظر
 1. sInA
  خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۲ در ۲۰:۵۱ | #1

  سلام می خوام یک دستگاه بسازم اطلاعاتم زیاد نیست می خواستم ببینم بجای این ترموستات های دیجیتال میشه از یک ترموستات ساده (باآیسی ۵۵۵) که احتمالا ۱ تا ۲ در جه خطا داشته باشه استفاده کرد؟اگه دمای ۳۷٫۵بشه ۳۹ یا۳۶ مشکلی پیش میاد؟
  میشه با یک تایمر هر تعداد موتور و کنترل کرد؟ مثلا با یک تایمر ۵ تا موتور چرخون کنترل کرد؟
  مرسی از سایت بروزتون

  sInA IP Address is : 2.179.214.3
  • admin
   خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۲ در ۲۱:۵۰ | #2

   سلام آقا سینا
   در مباحث تخصصی الکترونیک تسلطی ندارم، اختلاف دمای حداکثر ۱ درجه برای دستگاههای آزمایشی مشکلی ایجاد نمیکنه اما برای دستگاههای صنعتی حداکثر ۰٫۲ تا ۰٫۳ (دو دهم تا سه دهم درجه) قابل توجیه هست، نوسان دمای بین ۳۶ تا ۳۹ خیلی زیاد هست، به طور کلی میشه، چون رله ی تایمر مثل یک کلید عمل میکنه و قاعدتآ میشه چند تا موتور رو قطع و وصل کرد ضمن نوع موتور و نوع بهره برداری از موتور هم مهم هست. (اینکه در کجا استفاده شوند و چه کاری رو باید انجام بدهند).
   پاینده باشید دوست عزیز

   admin IP Address is : 188.158.116.63
 2. تیر ۲۱ام, ۱۳۹۲ در ۰۹:۵۱ | #3

  سلام می خواستم یک کپی از سایتتون را توی وبلاگم بزارم اجازه میدهید

  موسی IP Address is : 37.254.155.251
  • admin
   تیر ۲۱ام, ۱۳۹۲ در ۱۰:۰۱ | #4

   سلام آقا موسی
   بفرمایید دوست عزیز، اشکالی نداره
   موفق باشید

   admin IP Address is : 188.159.136.248
 3. محمد
  شهریور ۸ام, ۱۳۹۲ در ۱۲:۵۵ | #5

  سلام.من تازه میخوام شروع کنم میخواستم بپرسم که تخم مرغ باید در چه دمایی ودر چه مدتی زمانی داخل دستگاه باشد؟

  محمد IP Address is : 188.136.193.61
  • admin
   شهریور ۸ام, ۱۳۹۲ در ۱۹:۱۰ | #6

   با سلام
   لطفآ اینجا را ملاحظه کنید.
   پاینده باشید

   admin IP Address is : 199.68.218.87
 4. مصطفی
  شهریور ۲۳ام, ۱۳۹۲ در ۲۱:۵۵ | #7

  سلام-میخواستم بدونم این زنگ خطر واسه ترموستات باید چند ولت باشه؟برم مغازه الکترنیکی بگم چی میخوام؟مرسی

  مصطفی IP Address is : 188.159.211.228
  • admin
   شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۲ در ۰۹:۳۸ | #8

   با سلام
   ولتاژ تفاوتی نمیکنه، رله آلارم نقش یک کلید رو داره و هر ولتاژی (متناسب با جریان قابل تحمل رله) به کنتاکت مشترک داده بشه رو قطع و وصل میکنه.
   موفق باشید

   admin IP Address is : 199.68.218.34
 5. مصطفی
  شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۲ در ۱۸:۰۲ | #9

  ممنون-واقعا سایتتون عالیه

  مصطفی IP Address is : 188.159.209.19
  • admin
   شهریور ۲۴ام, ۱۳۹۲ در ۱۹:۰۱ | #10

   خواهش میکنم، ممنون از بازدید و اظهار نظر شما

   admin IP Address is : 188.159.129.45
 6. alsharifi
  بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۲ در ۱۱:۴۳ | #11

  باتشکر از سایت خوبتون @@@@@ من نقشه سیم کشی تایمر دیجیتال ecotec sic 07 را بر روی دستگاه هواساز میخواستم

  alsharifi IP Address is : 212.16.82.21
  • admin
   بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۲ در ۱۸:۱۰ | #12

   سلام، خواهش میکنم
   اطلاعات بیشتری از تایمر بدید، اطلاعی از امکانات و عملکرد اون ندارم و نقشه ای هم از اون پیدا نکردم.

   admin IP Address is : 188.159.130.127
 7. بردیا
  اردیبهشت ۵ام, ۱۳۹۳ در ۱۶:۲۱ | #13

  اگه یک دستگاه با ظرفیت۲۰۰ تا تخم مرغ بسازین خیلی خوب میشه ومن حتما میخرم .

  بردیا IP Address is : 5.124.134.5
 8. حسین
  اردیبهشت ۱۱ام, ۱۳۹۳ در ۱۶:۳۶ | #14

  سلام وخسته نباشید من دستگاهی به اندازه ۶۰*۵۰*۵۰ دارم که هر کاری میکنم روطوبت ان بالاتر از ۳۵ نمیرود باید چکار کنم لطفا راهنماییم کنید …

  حسین IP Address is : 151.247.126.191
 9. javad
  خرداد ۲۰ام, ۱۳۹۳ در ۲۰:۲۵ | #16

  سلام من از یک یخچال دسته دوم یرای ماشین جوجه کشی استفاده کردم . برای تولید گرما یک لامپ واز ۳عدد المنت گرفتم . میخواستم ازتون خواهش کنم اگه میشه نقشه یه سنسور بهم بدین که دما رو ثابت نگه داره

  javad IP Address is : 65.49.68.181
  • admin
   تیر ۱۳ام, ۱۳۹۳ در ۱۴:۳۲ | #17

   سلام آقا جواد
   باید از ترموستات استفاده کنید.
   موفق باشید

 10. محسن
  تیر ۱ام, ۱۳۹۳ در ۲۲:۳۲ | #18

  با سلام و خسته نباشید
  فقط خواستم خوشحالیم رو از بابت اینکه هنوز کسانی پیدا میشن که اطلاعات رو در اختیار دیگران قرار میدن اعلام کنم
  بسیار کار نیک و شایسته ای برای بالا بردن سطح اطلاعات انجام میدید
  از خدا آرزوی توفیق برای شما دارم

  محسن IP Address is : 5.239.231.108
صفحه نظرات

نظر شما چیست ؟

XHTML: شما می توانید از این برچسب ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

سوال امنیتی : لازم * *

47 queries in 0٫324 seconds.