توکان

توکان

ظاهراً این گروه از پرندگان با دارکوب‌ها تفاوت دارند اما جزو خانواده‌های نزدیک به هم می‌باشند هر دوی این پرندگان دارای پاهایی هستند که ۲ چنگال به سمت جلو و ۲ چنگال به سمت عقب دارند وقتی پرواز می‌کنند بالهایشان را به سرعت به هم می‌زنند و در نتیجه در هنگام حرکت در هوا بالا و پایین می‌شوند.

منقار یک توکان تا ۳/۲ طول کل بدنش دراز شود دانشمندان هنوز نمی‌دانند که چرا توکان چنین منقار بلندی دارد و یا چرا رنگ این پرنده آنقدر زیباست رنگ توکان باعث می‌شود هم‌نوعان خود را به خوبی تشخیص داده و جفت خود را جذب کند.

توکان

توکان منقار تیز پرنده‌ای زیبا و یکی از بزرگ‌ترین اعضای خانواده توکانها می‌باشد. هرچند منقار او به نظر زشت می‌آید توکان برای خوردن میوه‌های روی شاخه‌های بلند درختان آن را بسیار دقیق به کار می‌برد.

این پرنده در حالت پرواز منقار بزرگ بالهای پهن و دم کوتاه و چهره منحصر به فردی دارند این پرنده‌ها معمولاً در گروههای کوچک زندگی می‌کنند.

توکان به‌وسیله پرت کردن سر خود به سمت عقب غذا را به داخل گلویش پرت می‌کند.

در حدود ۳۵ گونه از توکانها امروزه در جهان زندگی می‌کنند توکانها را می‌توان فقط در نقاط مرکزی و جنوبی آمریکا یافت.

بازدید 7,178 | ۳ نظر
 1. Pedram Bedrood
  شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۱ در ۰۳:۵۴ | #1

  Salam
  Khaste nabashid man mikhastammye dasgahe joje keshi
  Base tocan besazam agar momkene liste ghata aate morede niaz ro basam email konid
  Merci

  Pedram Bedrood IP Address is : 5.113.89.110
  • admin
   شهریور ۲۱ام, ۱۳۹۱ در ۱۱:۴۲ | #2

   با سلام و احترام
   به ایمیل شما ارسال شد.

   admin IP Address is : 188.158.92.75
 2. hamidreza ebrahimi
  خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۲ در ۱۲:۵۲ | #3

  qorban salam.bande parande tocan ra dost daram va mikham y done tahiye konam.ama b dalile qeymate balaye an mikham y done joje anra tahiye konam va ozorg konam.lotfan bande ra rahnamai farmaiid k az koja mitonam joje tocan ra tahiye konam va qeymate joje an chand ast.ba tashakore faravan az shoma.

  hamidreza ebrahimi IP Address is : 37.220.19.133

نظر شما چیست ؟

XHTML: شما می توانید از این برچسب ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

سوال امنیتی : لازم * *

51 queries in 0٫275 seconds.