اخلاق مداری در کسب کار و پایبندی به اصول حرفه ای.

با احترام خدمت مخاطبین محترم سایت لازم است نکاتی در خصوص اخلاق مداری در کسب و کار و پایبندی به اصول حرفه در اینجا ذکر شود، البته مواردی که در اینجا ذکر میشود فقط نمونه ای از بی اخلاقی ها در کسب و کار میباشد …
نمونه هایی از معرفی نا متعارف و غیر واقعی محصول یا کالای عرضه شده:
– بعضأ مشاهده شده است که برخی فروشندگان و سایتها کالای ساخت کشور چین را به دروغ ساخت آلمان یا کره یا ژاپن معرفی میکنند، به عنوان مثال موتورگیربکسهای جوجه کشی ساخت چین را کره ای یا آلمانی معرفی کرده و با قیمتی نسبتأ بالا به فروش میرساننددر صورتیکه وقتی کالا به دست مشتری میرسد (البته اگر برسد!!!) متاسفانه مشتری متوجه دروغ فروشنده میشود که عملأ کار از کار گذشته و ….
لازم به ذکر هست نمونه های موتورگیربکس های جوجه کشی کره ای یا آلمانی اگر در بازار به صورت معدود یافت شود قیمت هایی تا ۱۰ برابر نمونه های چینی و یا چند صد هزارتومانی دارد.
– مشاهده شده که یک سازنده جزء دستگاههای کنترلر فقط برای تحت تاثیر قرار دادن مشتری اعلام مینماید “استفاده شده از سنسور های وارداتی که انحصارأ توسط شرکت …. از کشور انگلیس وارد شده” در صورتیکه کذب محض بوده و عملأ برای یک تولید کننده جزء ادعای واردات انحصاری سنسور دیجیتال از فلان کشور اروپایی چیزی جز دروغ پردازی و فریب مشتری نبوده و نیست!!!
به متن ذیل دقت کنید:

“”””در … برای تشخیص میزان دما و رطوبت از سنسور دیجیتالی … استفاده شده است. این سنسور دیجیتالی از جمله دقیق ترین سنسورهای تشخیص و کنترل دما و رطوبت در جهان بوده که دارای حساسیت بسیار بالای است این سنسور بر خلاف سایر سنسور های که در ساخت دستگاه جوجه کشی مورد استفاده قرار میگیرد نیازی به غلط گیری یا کالیبره ندارد چرا که ذاتا خطایی در سیستم آن موجود نیست که اصلاح شود. از این سنسور در صنایع بیمارستانی و انکوباتورهای نوزاد انسان استفاده میشود و دارای کیفیت و قیمت بسیار بالا میباشد و از جمله مهمترین علت های قیمت تمام شده بالاتر در ماشین جوجه کشی خانگی … استفاده از این سنسور بسیار دقیق و گران قیمت میباشد. این سنسور ساخت سوئیس بوده و انحصارا توسط …… جهت بهره برداری در دستگاه های جوجه کشی وارد ایران گردیده است. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد این سنسور میتوانید به وب سایت این شرکت به نشانی اینترنتی… مراجعه فرمایید. در میان کلیه سازندگان دستگاه جوجه کشی در کل دنیا فقط شرکت… از این نوع سنسور برای ساخت دستگاه جوجه کشی بهره میبرند و در واقع به علت قیمت بسیار بالا استفاده از این نوع سنسور در دستگاه های جوجه کشی زیاد معمول نیست. وجود این سنسور در  روی این دستگاه جوجه کشی صحت کنترل و تنظیم دما و رطوبت را در این ماشین جوجه کشی تضمین کرده و راندمان بالا در تبدیل تخم نطفه دار به جوجه را تضمین مینماید.””””

در متن بالا که بخش عمده ای از آن فقط بازی کردن با کلمات برای فریب مشتری هست جمله “انحصارا توسط …… جهت بهره برداری در دستگاه های جوجه کشی وارد ایران گردیده است.”  و جمله “در کل دنیا فقط شرکت… از این نوع سنسور برای ساخت دستگاه جوجه کشی بهره میبرند و در واقع به علت قیمت بسیار بالا استفاده از این نوع سنسور در دستگاه های جوجه کشی زیاد معمول نیست” کذب محض هست، در اینکه سنسور دیجیتال sht ، سنسور بسیار دقیقی هست هیچ شکی نیست اما واردات انحصاری توسط گروه یا شرکت … و استفاده انحصاری در دستگاه های فلان کارگاه سازنده چیزی جز یک دروغ نیست، این سنسور سالیان سال هست در صنایع الکترونیک کشور در حال استفاده بوده و هیچ چیز انحصاری در موردش وجود نداره ضمن اینکه از قیمت آنچنان بالا و کمر شکنی که صنایع نتوانند از آن استفاده کنند هم برخوردار نیست.
– ادعای فروش دستگاه های جوجه کشی ۴۸ تایی، ۹۶ تایی  که عمومأ با اسامی جدید و پسوند های جیک … و باتور و …. نامگذاری شده و همه مدعی ساخت در کارخانه های مجهز داخلی (وارد کردن تکنولوژی ساخت) یا نمایندگی فلان برند مطرح کره ای یا هلندی میباشند در صورتیکه تمامی دستگاه های مورد ادعای این فروشندگان از نوع چینی بوده که با قیمت نازل وارد کشور شده و با سود چندین برابری و قیمتهای گزاف به فروش میرود بطوریکه از دو سال پیش یک عرضه کننده این مدل دستگاهها برند مطرح و صاحب نام “هواباتور آمریکا” رو جعل کرده و مدعی نمایندگی انحصاری و واردات قطعات اصلی این دستگاه های جوجه کشی از ترکیه و ساخت بدنه این دستگاه ها در داخل کشور بود که بعد از گذشت مدتی و مشخص شدن عدم کیفیت و کارایی دستگاه ها ی جوجه کشی عرضه شده و جعل برند “هواباتور آمریکا” مجبور به عوض کردن نام و انتخاب یک نام دیگر و عرضه همان دستگاههای جوجه کشی چینی تحت نام جدید شد.
– استفاده از اسامی تخصصی صنعتی مثل ای بی اس یا پلستوفوم پی ۳۰ و … فقط برای حرفه ای جلوه دادن محصول وگرنه بدنه خارجی دستگاه با کوچکترین ضربه شکسته شده و بدنه داخلی از جنس مواد بسته بندی لوازم منزل (آکاسیو یا آکاسیف یا یونولیت) بوده و تقریبأ یکبار مصرف میباشد ضمن اینکه خیلی سریع آلوده شده و امکان ضدعفونی کامل ندارد.
_ تبلیغات بر روی قطعات بی کیفیت تا حدی که مقالات مفصلی هم در رابطه با همین قطعات و علمی جلوه دادن این قطغات نوشته میشود که چیزی جز دروغ نیست.
ادعای “بهتر است از موتور های دائم کار با دور آرام در جوجه کشی استفاده شود که چنین و چنان …، در واقع دلیل استفاده از موتور های آرام گرد با دور پایین فقط به جهت صرفه جویی در تایمر و برخی متعلقات سیستم چرخش هست که ذکر این نکته ضروری هست موتور دائم کار با دور پایین، یعنی کارکردن موتور در تمام دوره جوجه کشی، یعنی گرم شدن بیش از حد موتور و استهلاک بالا، یعنی درگیر بودن مداوم چرخ دنده ها و عمر پایین موتورگیربکس، عمومأ یک دوره جوجه کشی که همه به قیمت قربانی شدن سرمایه و ذوق و انرژی کاربر و تحمیل هزینه های زیاد برای دستگاه های چینی وارداتی یکبار مصرف که در کشور مبدأ به قیمت ۳۰ تا ۳۵ دلار به فروش میرسند.
متاسفانه فروشنده این نوع کالا در جایی قید کرده دستگاه جوجه کشی خانگی خارجی و در چند سطر بعد قید کرده تلفن فروش کارخانه…  حال تکلیف خود عرضه کننده با خودش مشخص نیست که این دستگاه خارجی هست؟ اگر خارجی هست پس تلفن فروش کارخانه چه معنی میدهد و اگر در ایران کارخانه !!! ذارد چرا قید شده دستگاه خانگی خارجی؟!؟!

   

بازدید 3,330 | آذر ۶ام, ۱۳۹۵
بدون نظر تاکنون

نظر شما چیست ؟

XHTML: شما می توانید از این برچسب ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

سوال امنیتی : لازم * *

50 queries in 0٫279 seconds.