معرفی مرغ و خروس نژاد “ایام سمانی” – ayam cemani

ayamcemani_eggborn) 3)

خروس نژاد ایام سمانی

ایام سمانی

ایام سمانی نژادی کمیاب و نسبتا جدید میباشد که منشا آن در اندونزی میباشد.این نژاد ژن برتری دارد که منجر به هیپرپیگمنتاسیون (Hyperpigmentation) میشود که به سبب آن پوست، پر و حتی اعضای داخلی به رنگ مشکی در می آیند.

ریشه شناسی

به زبان کشور اندونزی ایام (ayam) به معنی مرغ (ماکی) و سمانی (cemani) به روستایی در جزیره جاوا اشاره میکند که این نژاد از آنجا سر منشا می گیرد.

اصالت (اصل و نصب)

پیدایش نژاد ایام سمانی به جزیره جاوا در اندونزی برمیگردد و احتمالا طی قرن ها برای مراسم عرفانی و مذهبی مورد استفاده بوده است. برای اولین بار توسط مهاجران مستعمراتی هلندی معرفی شدند. نژاد ایام سمانی نخست در سال ۱۹۹۸ توسط پرورش دهنده هلندی جان استیورینک (Jan Steverink) به اروپا وارد شد.در حال حاضر انبار ها در شهر ها هلند، آلمان، اسلواکی و جمهوری چک می باشند. همچنین گمان میرود که نژاد ایام سمانی زودتر توسط ملوانان هلندی که ارتباطات متعدی با آفریقا و آسیا داشتند به اروپا آورده شده است.

خصوصیات

این پرندگان کاملا سیاه اند، پر های سیاه با بازتابش سبزرنگ، پا و ناخن های سیاه، زبان و منقار سیاه، تاج و ریش های سیاه و حتی گوشت و استخوان اعضای داخلی آنها سیاه میباشد اما خون آنها رنگی معمولی دارد (هرچند به صورت قابل توجهی تیره است). رنگ سیاه این پرنده به دلیل تجمع بیش از رنگ دانه ها در بافت ها است، که به سبب یک وضعیت ژنتیکی به نام (fibromelanosis Hyperpigmentation) به وجود می آید. این ژن در چند نژاد دیگر از ماکیان نیز پیدا شده است

وزن خروس ۲ تا ۲٫۵ کیلوگرم و وزن مرغ ها ۱٫۵ تا ۲ کیلوگرم میباشد

تخم ها رنگ شیری با سایه ای از رنگ صورتی دارند

مرغ ها ستر های خوبی نمی باشند(به ندرت کرچ میشوند)و به ندرت تخم های خود را هچ میکنند

وزن هر تخم به طور میانگین ۴۵ گرم میباشد

قیمت هر خروس یا مرغ نژاد ایام سمانی در آمریکا ۲۵۰۰ دلار میباشد

تصاویر بیشتر:

مرغ نژاد ایام سمانی

 

ayamcemani_eggborn) 2)

تخم مرغ نژاد ایام سمانی

 

ayamcemani_eggborn) 3)

خروس نژاد ایام سمانی

 

گردآوری و ترجمه اختصاصی: واحد تحقیقات و آموزش eggborn

 

 

تخم نطفه دار نژاد ایام سمانی

jol kxti nhv

jol

hdhl slhkdj

[,[i ;ad

[[,[i;ad

   

بازدید 9,952 | دی ۲۴ام, ۱۳۹۴

نظر شما چیست ؟

XHTML: شما می توانید از این برچسب ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

سوال امنیتی : لازم * *

34 queries in 0٫206 seconds.