معرفی مرغ و خروس نژاد براهما/brahma

brahma1

نژاد براهما

نژاد : براهما

در رابطه با اصلیت براهما بحث های قابل توجهی بوده است.ظاهرا این نژاد در آمریکا و از پرندگان بسیار بزرگی که از بندر شانگهای چین وارد شده بودند (به همین دلیل به عنوان پرندگان شانگهای (Shanghai Birds) نیز شناخته شده بودند) پرورش یافته اند. این احتمال میرود که تفاوت ها شکل سر به دلیل رگه بنگلادشی این نژاد باشد و همچنین شکل تاج این نژاد او را از نژاد کوچین (کوشین) که نژاد دیگری از پرندگان شانگهای است (پرندگان بزرگی که از بندر شانگهای چین وارد شده بودند) متفاوت می سازد.

نژاد براهما برای اولین بار در دسامبر سال ۱۸۵۲ هنگامی که جورج بورنهام (George Burnham) نه شانگهای خاکستری (Gray Shanghai) به ملکه ویکتوریا هدیه داد، به انگلستان صادر شدند. براهما تیره نیز توسط پرورش دهندگان انگلیسی از همین هدیه پرورش داده شدند و بعدا دوباره به آمریکا صادر شدند.

در اولین چاپ کتاب Standard Of Perfection که توسط انجمن طیور آمریکا (American Poultry Association) در سال ۱۸۷۴ نوشته شده بود، براهما تیره و روشن ذکر شده بود و رنگ buff (بژ مایل به زرد یا حنایی) در سال ۱۹۲۴ یا ۱۹۲۹ اضافه شد.

در سال های ۱۸۵۰ تا حدودا ۱۹۳۰ نژاد برهما، نژاد گوشتی رسمی در آمریکا بود. بعضی از اطلاعات ثبت شده نشان میدهد که خروس و مرغ براهما به وزن های ۸ کیلوگرم و ۶ کیلوگرم (به ترتیب) دیده شده اند.

خصوصیات

میانگین وزن خروس نژاد براهما ۵٫۵ کیلوگرم و میانگین وزن مرغ آن ۴٫۵ کیلوگرم میباشد

رنگ تخم: قهوه ای

وزن هر تخم: ۵۵-۶۰ گرم

نژاد براهما یکی از بزرگترین نژاد ها میباشد

تصاویر بیشتر:

brahma2

براهما حنایی

brahma3

براهما خاکستری

brahma 4

براهما سیلور

گردآوری و ترجمه اختصاصی: واحد تحقیقات و آموزش eggborn

تخم نظفه دار

   

بازدید 5,404 | دی ۲۰ام, ۱۳۹۴

نظر شما چیست ؟

XHTML: شما می توانید از این برچسب ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

سوال امنیتی : لازم * *

34 queries in 0٫210 seconds.