معرفی مرغ و خروس نژاد وایندوت_ Wyandotte

 

مرغ و خروس نژاد وایندوت

مرغ و خروس نژاد وایندوت

 

مرغ و خروس نژاد وایندوت:

وایندوت (WyanDotte) نژاد مرغ و خروس آمریکایی است که اولین بار در سال ۱۸۷۰ میلادی ظاهر شد. وایندوت ها نژادی مطیع اند که برای تخم های قهوه ای رنگ و برای گوشتشان پرورش داده میشوند. این نژاد همچنین از تنوع رنگی بسیاری برخوردار میباشد. تخم این نژاد معمولا به دو رنگ قهوه ای روشن و قهوه ای مایل به زرد ظاهر میشود. لازم به ذکر است که مرغ های وایندوت مادران بسیار خوب و وفادار نسبت به جوجه های خود هستند.

مرغ های وایندوت در هر سال تقریبا ۲۰۰ عدد تخم میگذارند و در موارد استثنا تقریبا ۲۴۰ عدد. تخم ها قهوه ای یا رنگی هستند.وزن مرغ ها حدودا ۶ پوند (حدودا ۲٫۷ کیلوگرم) و وزن خروس ها حدودا ۸٫۵ پوند(حدودا ۳٫۸ کیلوگرم) می باشد. این مرغ ها همچنین ستر های خوبی نیز هستند.

موارد قابل توجه:

جفت گیری طبیعی گاهی به دلیل تعداد و ضخامت پر های ناحیه دم دشوار است. به دلیل مشابه، این نژاد در معرض تجمع مدفوع در ناحیه دم نیز میباشد که باید به طور مرتب شسته شود و گرنه مقعد مسدود خواهد شد.

خصوصیات شاخص نژاد:

تعداد تخم ۲۰۰ تا ۲۴۰ عدد در سال

وزن مرغ تا حدود ۲٫۷ کیلوگرم

وزن خروس تا حدود ۳٫۸ کیلوگرم

رنگ تخم قهوه ای

رنگ پوست زرد

رنگهای متنوع

سایر تصاویر:

وایندوت1

وایندوت سفید

wyandotte_silver001

وایندوت سیلور

5334264_orig

وایندوت سیاه

مقالات و مطالب مرتبط:

.

گردآوری و ترجمه اختصاصی: واحد تحقیقات و آموزش eggborn

فروش تخم نطفه دار نژاد وایندوت

   

بازدید 3,363 | دی ۱۸ام, ۱۳۹۴

نظر شما چیست ؟

XHTML: شما می توانید از این برچسب ها استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

سوال امنیتی : لازم * *

34 queries in 0٫289 seconds.